narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

koszt budowy hali stalowej
Nieruchomości

Koszt budowy hali sportowej oraz oferty na budowę hal stalowych

Z pewnością wiele firm, zajmujących się produkcją oraz spedycją prędzej czy później zmierzą się z problemem, jakim jest brak miejsca na biura czy składowanie towaru. Zapewne nie jest to zbyt przyjemna sytuacja. Wymaga podjęcia szybkiej decyzji. Jeżeli chodzi o biuro to nie ma takiego wielkiego problemu, ponieważ jest łatwo dostępne. Natomiast budowa hali stalowej to naprawdę dosyć poważna inwestycja, która wymaga dużych pieniędzy. Z pewnością wiele osób zastanawia się, jaki jest realny koszt budowy hali stalowej.

Ile kosztuje hala stalowa?

W zdecydowanej większości sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie przede wszystkim postawienie hali stalowej. Jednakże, jaki może być koszt takiego przedsięwzięcia? Warto wiedzieć, iż może to zależeć od naprawdę wielu rzeczy, a mianowicie od typu konstrukcji, wielkości budynku czy stopnia wykończenia przewidzianego umową. Jednakże na ogół przyjmuje się, iż jeden metr kwadratowy hali stalowej, która oczywiście jest nieocieplana kosztuje pomiędzy 300 a 600 złotych. Natomiast w przypadku konstrukcji, które są ocieplane koszt przeważnie będzie wynosił pomiędzy 600 a 1000 złotych. Z pewnością jest to ogromna różnica. Musimy wiedzieć, iż to zwykłe wyliczenia. Dużo zależy również od materiałów, jakie zostaną użyte, a także wcześniej wspomniany stopień wykończenia będzie głównym wyznacznikiem. Dlatego w sytuacji, gdy przeglądamy różnorodne propozycje budowy hali musimy zwracać uwagę na zakres całej oferty. Musimy wiedzieć, iż niekiedy zdarza się tak, że dostawcy dają jedynie cenę projektu oraz samej konstrukcji stalowej. Niestety o cenie materiałów wypełniających oraz wykończeniowych nie jesteśmy powiadomieni. W przypadku, gdy skorzystamy z takiej oferty możemy być pewni, że dopiero na ostatnim etapie rozmów zostaniemy poinformowani o pozostałych kosztach, które będziemy musieli ponieść. Mowa tutaj przede wszystkim o rynnach, drzwiach czy oknach. Jednakże ogromną zaletą jest fakt, iż zawsze możemy zrezygnować. Jednak duża część firm jest zmuszona zaakceptować wszystkie warunki, ponieważ zależy im na czasie, którego mają mało. 

Co powinny obejmować uczciwe oferty na budowę hal stalowych?

Wszystkie uczciwe propozycje powinny obejmować w głównej mierze projekt i obliczenia statyczne konstrukcji stalowej zgodne z PN, koszt dostawy materiałów na plac budowy, koszt wykonania fundamentów montażu, całą konstrukcję, czyli wszystkie elementy nośne, płatwie dachowe, obudowa ścian oraz dachu, rynny i spusty. Dodatkowo oferta powinna zawierać nadzór koordynatora montażu.