narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

szalunki tekturowe
Lifestyle

Okrągłe szalunki tekturowe

Okrągłe szalunki tekturowe to bardzo praktyczne, efektywne technologicznie i optymalne cenowo rozwiązania, które umożliwiają wykonanie elementów betonowych o przekroju koła takich jak słupy, kolumny i podpory. Dzięki specjalnej konstrukcji beton nie przywiera do wewnętrznej powierzchni szalunku. Ze względu na przystępną cenę, stanowią doskonałą alternatywę dla szalunków stalowych, których zakup wiąże się z o wiele większym wydatkiem. Nic więc dziwnego, że od lat cieszą się takim dużym zainteresowaniem.

Zalety i funkcjonalność szalunków tekturowych

Jak wspomniano wyżej jedną z większych zalet okrągłych szalunków tekturowych, która ma znaczny wpływ na ich popularność, to niższa cena aniżeli szalunków stalowych. Wspomniana kwestia wynika z kilku czynników, do których można zaliczyć m.in.:

  • mniejsze koszty transportu ze względu na niewielki ciężar,
  • po demontażu nie muszą być magazynowane, ponieważ są materiałami jednorazowego użytku,
  • oszczędność czasu, która wiąże się z możliwością zalewania w jednym czasie dużej ilości szalunków,
  • prosty i szybki montaż oraz demontaż elementów,
  • brak utraty jakości finalnych kolumn, słupów oraz podpór betonowych.

Ze względu na swoją funkcjonalność okrągłe szalunki tekturowe doskonale sprawdzają się nie tylko podczas budowy betonowych elementów konstrukcyjnych obiektów, ale także bardzo często mogą pełnić również funkcje dekoracyjne. Dlatego też coraz większe grono architektów uwzględnia je podczas projektowania np.:

  • fundamentów tarasów w domach wypoczynkowych,
  • kolumn nawiązujących do stylu dworkowego,
  • filarów w kulturalnych przestrzeniach użytkowych lub przestronnych nowoczesnych obiektach biznesowych.

Ponadto tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się do budowy latarń, filarów ogrodzeń, podpór mostów i autostrad, słupów do tablic reklamowych, czy też znaków drogowych.

Producent szalunków tekturowych

Ze względu na dużą popularność okrągłych szalunków tekturowych, obecnie na rynku działa wiele firm, których działalność związana jest z produkcją tego typu elementów. Jednak należy mieć na uwadze, że nie każde z tych przedsiębiorstw jest w stanie dostarczyć produkt, który sprosta naszym konkretnym wymaganiom. Dlatego też warto, jest postawić na sprawdzonych branżystów takich jak Tarnopak, czyli uznany na rynku polski producent szalunków, który może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w produkcji opakowań tekturowych. Dzięki wspomnianej kwestii klienci mogą mieć pewność, że dostępne w ofercie szalunki okrągłe to wyroby o doskonałej jakości, których cena jest bardzo korzystna.