narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

sztaplarka do palet
Budownictwo

Sztaplarka do palet – duże ułatwienie w procesie magazynowania towarów

Zarządzanie magazynem może się wydawać dość banalnym zadaniem. Perspektywa zmienia się w momencie, gdy mamy do czynienia z ogromną powierzchnią magazynową, w której w dodatku następuje duża rotacja towarów. Podstawą w takim przypadku jest zastosowanie odpowiednich regałów magazynowych, ale również urządzeń, które przyspieszają proces umieszczania i zdejmowania towarów z półek. Dokładnie taki jest cel zakupu sztaplarki do palet, która może wręcz w znacznym stopniu zautomatyzować pracę magazynu. 

Czym jest sztaplarka do palet?

Sztaplarka do palet to coraz częstszy element wyposażenia nowocześnie zarządzanych magazynów. Pisząc w dużym uproszczeniu: mamy tutaj do czynienia z urządzeniem, które w sposób automatyczny układa i rozładowuje ułożone na paletach towary na regałach magazynowych. 

Sztaplarka nie wymaga stałego nadzoru ze strony pracowników. Wykonuje zlecone zadanie autonomicznie, dzięki czemu cały proces przepływu towarów w obrębie magazynu jest niezakłócony i niezależny od obecności ludzi, godzin pracy zakładu etc. 

Sztaplarki do palet to bardzo dobra alternatywa dla klasycznego rozwiązania, jakim jest obsługa regałów magazynowych i transportowanie towarów przy pomocy wózków widłowych. Ta metoda zawsze niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia palety i znajdujących się na niej produktów, a przede wszystkim wymaga zaangażowania ze strony pracowników. Można tego uniknąć wyposażając zaplecze magazynowe w automatyczne sztaplery. 

Dlaczego warto zainwestować w sztaplarki? 

Sztaplarki do palet to bardzo duże wsparcie dla pracowników magazynu, którzy dziś mogą być już przeciążeni pracą, co odbija się na ich zdrowiu oraz obniża morale. Każdy przedsiębiorca, który odnotowuje rosnącą liczbę zwolnień lekarskich i wiąże to z przepracowaniem swoich pracowników, powinien przynajmniej rozważyć zainwestowanie w urządzenia automatyzujące transport wewnętrzny towarów. 

Idąc tym tropem warto podkreślić, że sztaplarki do palet, stanowiące element linii transportowej, zwiększają bezpieczeństwo na magazynie. Dzięki nim pracownicy nie muszą już ręcznie ładować i rozładowywać towarów czy wykorzystywać do tego wózka widłowego, paleciaka etc. Tym samym pracownicy są lepiej chronieni przed wypadkami, a składowane towary przed uszkodzeniem. 

Z punktu widzenia przedsiębiorcy najważniejszą korzyścią, a jednocześnie motywacją do zainwestowania w sztaplarki do palet, jest znaczące przyspieszenie procesów produkcyjnych. Sztapler nie tylko szybciej rozładowuje potrzebne towary z regałów, ale też może to robić w trybie ciągłym, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Tym samym zastosowanie sztaplarek wyklucza ryzyko przestojów produkcyjnych. Jednocześnie przedsiębiorca może efektywniej wykorzystać pracowników, którzy nie są już bezpośrednio zaangażowani w transportowanie towarów w obrębie magazynu i mogą zostać skierowani do wykonywania innych, produktywnych prac. 

Automatyczne sztaplarki do palet – warto postawić na sprawdzone rozwiązania 

Decydując się na wdrożenie automatycznego systemu załadunku i rozładunku towarów w magazynie, w pierwszej kolejności należy znaleźć zaufanego wykonawcę. Rozsądnie jest postawić na doświadczonego producenta, który zagwarantuje kompleksową realizację inwestycji, wraz z doradztwem technicznym i doborem odpowiednich sztaplarek na potrzeby konkretnego magazynu. 

Renomowanym producentem w pełni automatycznych sztaplarek do palet jest PROMUS Katowice. Spółka specjalizuje się w projektowaniu i produkcji konstrukcji stalowych oraz kompletnych systemów transportu wewnętrznego, realizując inwestycje od A do Z. To duża wygoda, a przede wszystkim gwarancja poprawnego działania linii transportowej, za której wykonanie odpowiada jeden profesjonalny podmiot.