narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

dom szeregowy
Nieruchomości

Czy warto zakupić dom szeregowy?

Posiadanie własnej nieruchomości to w dzisiejszych czasach marzenie wielu osób, które jest możliwe do zrealizowania. Często stajemy przed dylematem – lepiej kupić mieszkanie, dom jednorodzinny, czy też dom szeregowy? Postarajmy się znaleźć odpowiedź na to, czy szeregowy dom to opłacalna inwestycja?

Zalety domów szeregowych

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, czy domy szeregowe mają zalety (lub też wady), warto wyjaśnić sobie czym są takie nieruchomości.Otóż domy szeregowe to połączenie mieszkania z domem wolnostojącym. Mamy sąsiadów tuż za ścianą, ale nasza przestrzeń prywatna jest zdecydowanie większa.
Ta przestrzeń prywatna jest zdecydowanie jedną z najważniejszych zalet, jakie mają domy szeregowe. Do dyspozycji mamy o wiele więcej niż by to było w mieszkaniu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę metraż mieszkania na osiedlu, a domu szeregowego, to łatwo dojść do wniosku, co wygrywa. W nieruchomości znajdującej się na osiedli domów szeregowych znajdziemy dla siebie o wiele więcej miejsca, jak również dla domowników.
Kolejna zaletą jest fakt, że mieszkając w domach szeregowych, nie rezygnujemy z obecności w mieście. Domy szeregowe powstają na osiedlach, które może nie znajdują się w samym centrum, ale w bliskiej odległości od niego, więc nadal pod ręką mamy dosłownie wszystko i nie będziemy musieli się niczym przejmować.Nawet, jeżeli w przyszłości nasze dzieci będą musiały same dojeżdżać do szkoły, czy też do innych miejsc.
Domy szeregowe mają taką zaletę, że mają samodzielne wejście do środka, jak również ogród przy domu. W mieszkaniach często musimy mijać niechcianych sąsiadów na klatce. Tutaj nie będzie takiego problemu i każdy będzie miał swoje indywidualne miejsce. Jeżeli należymy do osób zmotoryzowanych, to warto wybierać domy szeregowe, które posiadają garaże. Ogród jest zdecydowaną zaletą, ponieważ z tej przestrzeni będziemy mogli korzystać zawsze – nawet, jeżeli w słoneczny, letni poranek najdzie nas ochota na to, aby zjeść śniadanie na świeżym powietrzu. Do tego dzieci zawsze będą mogły korzystać z dworu i mieć na ogrodzie własne zabawki, których nikt nie zabierze.

Wady domów szeregowych

Bądźmy sprawiedliwi i przyznajmy, że domy szeregowe mają również swoje wady. Chociaż ich ilość nie jest tak duża, więc zalety są w stanie je nieco przysłonić.
Jedną z wad mogą być sąsiedzi za ścianą. Jeżeli będą się głośno zachowywać, to nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić – chyba, że będą to robić w godzinach nocnych. Nie zawsze obecność sąsiadów może być nam na rękę.
Inną wadą jest to, że wprowadzamy się do miejsca, gdzie z reguły nie można dokonywać już zmian, jeżeli chodzi o planowanie pomieszczeń. Deweloperzy tak przygotowują wszystko, że do sprzedaży oddają gotowe już domy. Nie wszystkim może podobać się dostępny układ. Aczkolwiek warto się zastanowić, czy nie można zmienić swojej wizji, jeżeli cena domu szeregowego jest kusząca. Być może wpadnie nam do głowy inny pomysł, a my będziemy mogli cieszyć się wygodnym domem w dobrej cenie.