narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

zamki do drzwi
Dom i Ogród

Czym cechują się godne polecenia zamki do drzwi?

Wybór i zakup odpowiedniego zamka do drzwi to poważne zadanie, ponieważ wpływa on na bezpieczeństwo mieszkańców oraz przedmiotów znajdujących się w domu lub w mieszkaniu. W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są różnorodne produkty, w tym zamki do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.

Jakie zamki do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych dostępne są w sprzedaży?


Rynek oferuje produkty, różniące się konstrukcją oraz ceną. Poszczególne wyroby dostosowane są do indywidualnych oczekiwań klientów, w tym mogą być dodatkowo wzmocnione. W większości przypadków zamki do drzwi zewnętrznych są wpuszczane w drzwi oraz zlokalizowane pod klamką. Producenci oferują dwa rodzaje mechanizmów zamków, w tym tradycyjne zbieraki lub zębatki. Rodzaj mechanizmu powinien być dobierany do potrzeb klienta. Proste w konstytucji i tanie wkładki sprawdzą się dobrze w obiektach technicznych oraz furtkach i drzwiach wejściowych do klatek schodowych. W przypadku drzwi zewnętrznych do domów i mieszkań warto jednak wybierać antywłamaniowe wkładki, które wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenia, które zapobiegają choćby ich rozwiercaniu. Wysokogatunkowe produkty mają możliwość montażu wkładek z rekombinacją kodu klucza.

Czy warto decydować się na zakup pomocniczych zamków do drzwi zewnętrznych?

Zdecydowanie tak. Tego rodzaju rozwiązanie jest opcjonalne, ale chętnie wybierane przez klientów. Mogą się oni decydować na zamki do drzwi zewnętrznych wpuszczane górne lub montowane nawierzchniowo. Zamki wpuszczane montowane są wewnątrz drzwi, zaś w przypadku zamków nawierzchniowych drzwi mogą być otwierane z obu stron kluczem lub wyposażone mogą być w gałkę montowaną po jednej stronie.

Na co należy zwracać uwagę wybierając zamki do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych?


Zamki powinny działać niezawodnie oraz powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości. W tym wypadku warto wybierać produkty posiadające certyfikaty bezpieczeństwa. Godnym polecenia rozwiązaniem jest tak zwany sztywny łańcuch, który umożliwia uchylenie drzwi i stanowi zabezpieczenie przed wtargnięciem osób postronnych.

O czym należy pamiętać wybierając zamki drzwiowe?

Podczas wyboru produktów należy zwracać uwagę na kierunek otwierania drzwi, rozmiar i masę produktu, który nie powinien stanowić nadmiernego obciążenia dla drzwi. Nie bez znaczenia są również zastosowane w zamku rygle oraz inne dodatkowe zabezpieczenia, w tym blaszki chroniące przed przewierceniem. Klienci powinni również zwracać uwagę na klasę odporności zamka oraz korzystać z produktów antywłamaniowych z kartami kodowymi. W przypadku drzwi wewnętrznych wysoki poziom bezpieczeństwa nie jest wymagany, ale zamek musi być estetycznie wykonany i powinien działać w sposób płynny i cichy.