narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

imbusy gwiazdkowe
Warsztat

Imbusy gwiazdkowe – każdy je zna

Imbusy gwiazdkowe to inaczej narzędzia ręczne. Idealnie sprawdzają się do składania mebli, a najlepiej zdają egzamin w momencie, kiedy trzeba wkręcić lub wykręcić śrubkę mocno wyrobioną. Imbusy gwiazdkowe mają swoje zakończenie w formie gwiazdy i stąd pochodzi ich nazwa. Charakteryzują się dużą ilością rozmiarów i dlatego też łatwo jest je do wszystkiego dopasować.

Klucze do zadań specjalnych

Klucze imbusowe sprawdzają się idealnie w warsztacie, na działce, w domu. Wykorzystywane są do wielu prac, ze względu na swoją moc i przydatność. Są to idealne klucze do prac przy samochodzie, rowerze czy też w różnego rodzaju pracach warsztatowych. Zakończone są one końcówką w kształcie gwiazdy sześcioramiennej, przez co są doskonałe, zarówno, dla amatorów jak i profesjonalistów. Pozwalają na szybkie i bezproblemowe prace, nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Najczęściej wykonane są ze stali chromowo-wanadowej, przez co są idealnie zabezpieczone przed korozją. Taki stan rzeczy pozwala na bardzo długie i bezproblemowe ich użytkowanie. Żadna korozja nie jest im straszna, nie łamią się i nie zginają, doskonale sprawdzają się w swojej roli.
Tego typu narzędzia są poręczne i lekkie i idealnie się sprawują , podczas wielu prac.

Rodzaje kluczy imbusowych

Klucze imbusowe dzielą się w zależności na ich budowę oraz zakres ich zastosowania. Wyróżnić więc możemy:
– klucz imbusowy, posiadający plastikowy uchwyt,
– klucz imbusowy, przypominający swoim kształtem literę L,
– klucz wielofunkcyjny, jest to raczej zestaw kluczy o różnych rozmiarach,
– klucz typu T – jego ramiona ułożone są w literę T, jest on przeznaczony do bardziej zaawansowanych prac,
– klucz izolowany, stosowany do prac elektrycznych,
– klucz z kulką, pozwala na prace pod nachyleniem danego kąta i najczęściej jest to kąt 30 stopni.
Jak więc widać, różnorodność kluczy imbusowych pozwala na stosowanie ich do bardzo wielu prac bardzo różniących się od siebie. W zasadzie są to klucze obecne w każdym warsztacie i w każdym domu.
Ich powszechne wykorzystanie można zawdzięczać temu, że są to klucze precyzyjne i lekkie. Łatwo się nimi operuje, przez co są proste w użyciu.
Tego typu klucz wykorzystuje się nawet przy korygowaniu krzywizny w gryfie gitary. Jest więc idealny do tworzenia połączeń elementów niewielkich i drobnych. Dzisiaj trudno jest wyobrazić sobie życie bez imbusów gwiazdkowych, które są wszędzie i każdy je doskonale zna i sięga po nie w każdej chwili, gdy wymagają tego nawet najdrobniejsze prace.