narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

nowoczesny salon
Dom i Ogród

Jak urządzić nowoczesny salon?

Chcesz stworzyć wyjątkowo urokliwy salon, jednak zależy Ci na tym, aby był on urządzony w stylu nowoczesnym? Zastanawiasz się, co należy uwzględnić w trakcie aranżacji takiego miejsca? Dowiedz się, czym wyróżnia się styl nowoczesny i sprawdź, w jaki sposób urządzić salon inspirowany tym sposobem dekorowania wnętrz. 

Salon nowoczesny – czym się charakteryzuje?

Styl nowoczesny jest obecnie wybierany przez większość osób decydujących się na remont lub nowy projekt mieszkania. Ten sposób urządzania wnętrz sprawia, że pomieszczenia prezentują się nadzwyczaj przytulnie, a jednocześnie zachowują klasę i elegancję. Wprowadzenie odpowiedniego wyposażenia, a także idealnie dobranych dodatków, umożliwia uzyskanie bardzo urokliwego salonu, który wyróżnia się innowacją i ciekawym designem. Istotne jest zadbanie o kilka kwestii, mających wpływ na to, czy wnętrze jest nowoczesne.

Minimalizm

Salon nowoczesny jest odzwierciedleniem minimalizmu. Wnętrza w tym charakterze cechują się przede wszystkim prostotą i wygodą. Należy kierować się zasadą: mniej znaczy więcej, dzięki czemu pomieszczenia staną się wyjątkowo estetyczne, a zarazem przejrzyste i schludne. Ważne, aby w przestrzeni nie było zbyt duże zdobień. Wybierając wyposażenie, dobrze jest zrezygnować z dużych ornamentów. Zdecydowanie lepiej jest postawić na proste modele mebli, które dodadzą elegancji. 

Nietypowe rozwiązania

Styl nowoczesny czerpie inspiracje nie tylko z wnętrz minimalistycznych. Łączy on w sobie również elementy awangardowe, które nadają przestrzeniom wyjątkowości. Najczęściej niestandardowe rozwiązania można spotkać w postaci różnego rodzaju udogodnień związanych z wyposażeniem. Właściciele nowoczesnych wnętrz bardzo często decydują się np. na łączenie szkła z drewnem, dodatkowe półki w stolikach kawowych czy ciekawe rozwiązania związane z oświetleniem salonów. 

Oryginalne kształty

Wygoda i prostota połączona z innowacją to nie wszystko, co reprezentuje styl nowoczesny. Właściciele tego typu wnętrz powinni również postawić na nietypowe kształty wyposażenia i ozdób. Ciekawa forma mebla czy dekoracji sprawi, że przestrzeń pomimo minimalizmu będzie prezentowała się wyjątkowo designersko i stylowo. Idealnym rozwiązaniem jest wybór trójkątnego lub owalnego stołu do salonu, a także sofa narożnikowa. Do takiego salonu świetnie pasują również okrągłe pufy, które pozwalają na uzyskanie dodatkowych miejsc do siedzenia. 

Jak wybrać meble do salonu w stylu nowoczesnym? 

Decydując się na urządzenie salonu w stylu nowoczesnym, należy pamiętać, że ten sposób dekorowania wnętrz jest niezwykle wymagający. Każdy, nawet najmniejszy szczegół ma tu znaczenie. Przestrzenie związane są z niestandardowymi rozwiązaniami, które sprawiają, że salon jest prosty, wygodny, a zarazem stylowy. Najważniejszą rolę w takim miejscu stanowi wyposażenie. Ważne, aby było ono do siebie dopasowane. Nie trzeba jednak decydować się na gotowy zestaw mebli. Znacznie lepiej wybrać te, które posiadają kilka wspólnych cech. Świetnym pomysłem jest zestawienie funkcjonalnej kanapy w ulubionym kolorze z metalową półką na książki oraz ciekawym stolikiem kawowym. Doskonałe modele można znaleźć np. w sklepie Sinesti

Decydując się na wyposażenie nowoczesne, znaczenie ma nie tylko design mebli, ale również jakość ich wykonania. Całość powinna bowiem prezentować się nienagannie i schludnie, co podkreśli nowoczesność aranżacji.