narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

Jak wybrać odpowiednią sprężarkę śrubową
Budownictwo

Jak wybrać odpowiednią sprężarkę śrubową, olejową?

Decydując się na wybór urządzeń do zakładu przemysłowego, trzeba brać pod uwagę przede wszystkim wydajność. Nie inaczej jest, gdy kupuje się sprężarki śrubowe olejowe. To również kluczowy parametr, który będzie w znacznym stopniu wpływał na sposób użytkowania urządzenia. Olejowe modele sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest częste włączanie sprzętu. Równocześnie nie zawsze trzeba zdecydować się na bardziej zaawansowane urządzenia. Często prostsze wersje będą wystarczające, a ich zakup pozwoli ograniczyć wydatki na inwestycję. Kluczowe jest zwrócenie uwagi na parametry użytkowe sprężarek śrubowych olejowych. Powinny być optymalnie dopasowane do potrzeb występujących w przedsiębiorstwie. Nie można zapominać także o wyborze urządzeń, które są żywotne. Wydłuży to czas korzystania ze sprężarek śrubowych olejowych bez konieczności wykonywania kosztownych napraw.

Jakie znaczenie ma maksymalne ciśnienie sprężonego powietrza?

Gdy wybiera się sprężarki śrubowe olejowe, trzeba zwrócić uwagę na współczynnik wartości ciśnienia pracy kompresora. Proste urządzenia pozwalają uzyskać ciśnienie do 8 barów. Takie mogą być z powodzeniem wykorzystane do mało wymagających prac. Obejmuje to między innymi większość prac realizowanych w warsztatach. Przy profesjonalnym zastosowaniu sprężarki śrubowej olejowej, można zdecydować się na ciśnienie w urządzeniu w okolicach 11 barów. Pozwala to efektywnie wykonywać pracę. Jednak na wydajność będzie wpływać także pojemność zbiornika. Im większy znajduje się w sprężarce śrubowej olejowej, tym będzie można realizować pracę w dłuższym okresie bez konieczności napełniania.

Dlaczego wydajność ma tak duże znaczenie przy wyborze sprężarek śrubowych?

Jeśli praca ze sprężarką powietrza ma być wykonywana długo, wówczas niezbędne jest zdecydowanie się na urządzenia z większymi zbiornikami. W ten sposób można ograniczyć przestoje w pracy. Natomiast przy wykonywaniu krótkich i intensywnych zadań, pojemność zbiornika nie ma tak dużego znaczenia. Jednak zawsze istotna jest wydajność sprężarki śrubowej. Urządzenie niewłaściwie wybrane będzie utrudniało wykonywanie pracy w efektywny sposób. Z tego powodu przed podjęciem decyzji, które sprężarki śrubowe olejowe warto wybrać, trzeba porównać różne modele pod kątem wydajności. Pozwala to zdecydować się na takie urządzenia, które będą odpowiednio dopasowane do narzędzia, które będzie z nimi współpracować. Komfortową pracę w większości przypadków będą w stanie zapewnić modele o wydajności, która nie jest mniejsza niż 300 litrów na minutę.