narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

tanie ogrodzenie działki
Dom i Ogród

Jak wybrać tanie i eleganckie ogrodzenie działki?

Ogrodzenie działki stanowi integralną część naszej nieruchomości. Powinno stylistycznie być dopasowane do całej posesji, tylko wtedy będzie jego ozdobą. Jak wybrać tanie ogrodzenie działki, które jednocześnie będzie gustowne?

Druciana siatka

Ogrodzenie z siatki drucianej jest najpopularniejszym i jednocześnie bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Jest to rodzaj ogrodzenia, które można zrobić samodzielnie, nawet nie mając doświadczenia.

Siatkę montuje się na słupkach stalowych lub żelbetonowych. Ważne jest prawidłowe naciągnięcie siatki. Musi ono być na tyle mocne i solidne, by siatka nie falowała na wietrze. Warto również pamiętać, że siatka powinna być umieszczona około 5 cm nad ziemią lub betonowym cokołem.

Siatkę można pomalować na dowolny kolor, chociaż najczęściej spotykamy siatki w kolorze zielonym, które są idealna bazą do podtrzymywania roślin pnących. Dzięki temu płot wygląda elegancko i bardzo naturalnie.

Płot drewniany

Do nieruchomości w stylu wiejskim lub rustykalnym idealnym wykończeniem będzie płot drewniany. Jest to tanie ogrodzenie działki, które jednocześnie jest bardzo stylowe i eleganckie. Przypomina domostwa z ubiegłego wieku, które kojarzą się ze swojskim, wiejskim klimatem.

Płot drewniany również jest bardzo łatwy do wykonania. Należy jednak pamiętać, że wymaga on więcej uwagi niż ogrodzenie z siatki. Po każdej zimie płot trzeba obejrzeć i sprawdzić jak przetrwał niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wyczyszczenie ze starej farby oraz nałożenie nowej często wiąże się z konserwacjami płotu, które są konieczne co 2 – 3 lata.

Drewniane tanie ogrodzenie działki, które będzie prawidłowo zaimpregnowane będzie nam służyć przez wiele lat.

Ogrodzenie gabionowe

Gabionowe ogrodzenie coraz częściej jest stosowane do zabezpieczenie nieruchomości w nowoczesnym stylu. Są to designerskie rozwiązania, które sprawiają, że dom nabiera ciekawego charakteru. Jest niebanalny i elegancki.

Ogrodzenie gabionowe łączy w sobie elementy metalowe oraz kamienne wypełnienie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, na których działce znajduje się duża ilość gruzu, który w pierwszej chwili może wydawać się poważnym problemem.

Wykorzystanie materiałów, które są na działce spowoduje, że koszt postawienia ogrodzenia nie będzie wysoki, a jednocześnie zostanie rozwiązany problem zbędnego materiału.

Ogrodzenie działki, szczególnie gdy jest duża, może wydawać się poważnym wyzwaniem finansowym. Nie zawsze jest to prawda. Tanie ogrodzenie działki jest możliwe, do tego bardzo często okazuje się, że jest to bardzo estetyczne rozwiązanie. Należy jedynie ogrodzenie dopasować do stylu, w jakim jest dom oraz ogród.