narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

parapety zewnętrzne jakie wybrać
Dom i Ogród

Jakie parapety zewnętrzne wybrać?

Z pewnością wiele osób, które buduje dom bądź przeprowadza remont w swoim domu zadaje sobie takie pytanie, a mianowicie parapety zewnętrzne jakie wybrać. Z pewnością nie jest to prosta czynność. Jednakże poświęcając odpowiednią ilość czasu na zdobycie wiedzy w temacie jesteśmy w stanie w łatwy sposób wprowadzić w życie wszystkie zmiany. Pamiętajmy o tym, że parapety w głównej mierze zabezpieczają ścianę budynku. Na rynku mamy dosyć dużo rodzajów parapetów zewnętrznych, które wykonane są zazwyczaj z blachy powlekanej, aluminium, plastiku, granitu oraz drewna, czy chociażby płytek klinkierowych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając parapety zewnętrzne?

Jeżeli mamy zamiar zaopatrzyć się w ten element elewacji, ważne jest przede wszystkim wziąć pod uwagę jakość oraz trwałość, ponieważ to kluczowa sprawa. Musimy wziąć pod uwagę zmienność warunków pogodowych, a także wilgoć. Należy wybrać taki parapet, który nie koroduje się, nie odkształca się, nie pęka oraz nie blaknie. Warto zastosować się do tych rad, wtedy będziemy mieli pewność, że produkt jest wysokiej jakości. Należy również sprawdzić, jak określony materiał tłumi dźwięk padających na niego kropli deszczu. Należy mieć na uwadze ewentualne zabiegi konserwacyjne. Ostatnia sprawa, jaka powinna być w kręgu naszych zainteresowań to cena. Nie warto kupować najtańszego produktu na rynku. Należy kierować się jakością oraz wytrzymałością.

Jakie rodzaje parapetów dostępne są na rynku?

Cieszące się ogromną popularnością to przede wszystkim parapety stalowe, które wykonane są z blachy stalowej powlekanej. Stosuje się je zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym budownictwie. To rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet takich jak odporność na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych czy korozję, co jest naprawdę ogromną zaletą. W przypadku, gdy nasz parapet będzie zadbany, może przetrwać nawet do 30 lat. W tej sytuacji blacha może być powleczona różnorodnymi kolorami lakieru dekoracyjnego, co wpływa pozytywnie na atrakcyjny wygląd. Następne to parapety z aluminium. Posiadają praktycznie te same cechy, co ich poprzednik. Jednak mają dwie wady, a dokładnie dość wysoką cenę oraz konieczność zainstalowania pod ich powierzchnią izolacji akustycznej. Wyróżniamy także parapety wykonane z twardego lub spienionego PCV i pokryte warstwą laminatu, Mowa tutaj o parapetach wykonanych z plastiku. Jednakże ich żywotność jest krótsza. Niektórzy nie wiedzą, ale rynku możemy spotkać jeszcze parapety klinkierowe, a także drewniane. Wybór odpowiedniego parapetu zależy od indywidualnych preferencji.