narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

koszt ułożenia kostki brukowej
Budownictwo

Koszt ułożenia kostki brukowej

Z pewnością wiele osób, które budują dom zastanawia się, jaki jest realny koszt ułożenia kostki brukowej. Poza tym brukowane kostki zapewne podobają się niejednej osobie. Warto widzieć, iż kostka brukowa może zostać doskonałym dekoratorem naszego ogrodu. Należy zaznaczyć, że perfekcyjnie współgra z zielenią, co jest naprawdę ogromną zaletą tego rozwiązania. Pasuje także do każdego rodzaju elewacji, co z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdzie uznanie w oczach rzeszy ludzi.

Cena kostki brukowej oraz jej rodzaje

Na samym wstępie trzeba wiedzieć, że kostka brukowa to jeden z najbardziej popularnych materiałów, jeżeli chodzi o zewnętrzne nawierzchnie. Cena kostki brukowej zaczyna się od 15 złotych do nawet 80 zł za metr kwadratowy. Tak duża rozbieżność zależy między innymi od takich rzeczy, jak w głównej mierze kształt, kolor, ale również pod uwagę brana jest grubość materiału. Kształt i kolor to czynniki wizualne. Natomiast wybranie odpowiedniej grubości kostki to sztandarowe zadanie, jest to najważniejsza część naszych działań. Nie możemy tego pomijać. W przypadku opasek dekoracyjnych, które możemy zauważyć przy budynkach bądź trawnikach mogą być one wykonane z kostki, która ma zaledwie 4 cm. Krótko mówiąc, jest to najtańsza możliwa opcja. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z podjazdami albo ścieżkami dla pieszych, należy wybrać kostkę brukową, posiadającą grubość między 6 a 10 cm. W takim przypadku minimalnie zapłacimy 30 złotych za każdy metr kwadratowy, biorąc pod uwagę jedynie sam materiał. Przemysłowa kostka brukowa jest w kolorze szarym. Charakteryzuje się tym, iż ma prostokątny kształt.

Jeśli chodzi o kostki kolory, są one zdecydowanie bardziej zróżnicowane, dzięki czemu mamy szerszy wybór, czyli większe pole manewru. Taka kostka może być przede wszystkim być szczotkowana, łupana bądź jeśli ktoś chce postarzana. Co pozwala zwiększyć wszystkie walory wizualne. Kostka granitowa to koszt w okolicach 80 złotych i więcej za metr kwadratowy. Wyróżniamy surowo łupaną kostkę granitową oraz cięto łupana kostka granitowa. Ta pierwsza jest zdecydowanie tańsza oraz cieszy się dużym uznaniem. Natomiast drugie rozwiązanie może imitować nawierzchnie zabytkowych ulic.

Koszt ułożenia kostki brukowej

W przypadku zatrudnienia specjalistów zapłacimy zazwyczaj pomiędzy 120 a 160 złotych za metr. To cena materiału włącznie z wynagrodzeniem dla pracowników za wykonanie pracy. Jednakże, gdy mamy odpowiednie umiejętności wszystkie działania możemy wykonać sami, dzięki czemu nie będziemy musieli płacić nikomu robocizny.