narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

Mieszkanie w stylu PRL
Dom i Ogród

Mieszkanie w stylu PRL – postaw na retro!

Pewnie wciąż istnieje spora grupa osób, które chciałyby się przenieść do czasów PRL. Owszem, nikt chyba nie tęskni za kolejkami, ciągłym kryzysem i tą charakterystyczną, codzienną szarzyzną, ale – z aranżacyjnego punktu widzenia – taki powrót miałby sens. Czas postawić na klasykę, którą najlepiej wyrażą niewątpliwie kojarzące się z PRL-em… żaluzje.

Aranżacja z PRL i postkomunistyczna funkcjonalność

Typowa, doskonale odnajdujące się w stylu klasycznym żaluzje aluminiowe, to tak naprawdę funkcjonalny element wyposażenia pokoju. I choć kojarzy się ona z dekoracyjnym, późnym PRL-em, to jej funkcjonalność sięga drugiej połowy XXI wieku.

  1. Aluminium i bambus to materiały, które skutecznie ograniczają podaż światła. Co więcej, konstrukcja żaluzji pozwala na płynne przejście pomiędzy zaciemnieniem a maksymalnym rozświetleniem pokoju. Dzięki temu użytkownik może samemu regulować mikroklimat wewnątrz pomieszczenia.
  2. Technologia Light Less sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest maksymalne zaciemnienie pokoju. Dzięki niej w strukturze taśmy nie ma szczelin, które byłyby źródłem smug światła lub refleksów. Jest to więc idealna propozycja dla osób, które w ciągu dnia chcą zapewnić sobie np. komfortowy sen.
  3. Zaawansowany system prowadzenia, to kolejna zaleta aluminiowych i bambusowych żaluzji. Większość modeli wyposażona jest w sprawdzony system żyłkowy, który – co ważne – sprawdza się również w przypadku uchylonych okien. Istnieje również możliwość wyposażenia żaluzji w system sterowania elektrycznego, który jest zalecany zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach.
  4. Dwukierunkowa obsługa – niektóre, zaprojektowane przez firmę Anwis mogą być prowadzone w sposób dwukierunkowy. Oznacza to, że ich położenie można regulować zarówno za pomocą górnego, jak i dolnego wałka. Technologia ta pozwala na zasłonięcie dowolnego fragmentu okna, a także na wybór optymalnego kąta nachylenia żaluzji.
  5. Aranżacja domu – o tym w PRL-u nawet nie można było marzyć. Tymczasem żaluzje bambusowe i aluminiowe mogą występować w aż 100 różnych wariantach kolorystycznych. Oznacza to, że stworzą one w połączeniu z aranżacją pokoju wyjątkową i niepowtarzalną kompozycję, która zawsze będzie dostosowana do potrzeb mieszkańców.

Reasumując, klasycznie urządzone wnętrze wcale nie musi być nudne! Aby je zaaranżować, trzeba jednak od czegoś zacząć. Żaluzja to niezwykle funkcjonalne narzędzie dekoracyjne, które – dzięki rozbudowanemu pakietowi kolorów – można dopasować do każdego wnętrza. Dzięki temu nada ono wnętrzu styl, na którym oprze się cała pozostała aranżacja.