narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

obrabiarka do metalu
Budownictwo

Obrabiarki do metalu

Maszyny CNC-maszyny o dobrym stosunku ceny do wydajności

Maszyny CNC są zazwyczaj dobrą inwestycją. Te wysokiej jakości maszyny umożliwiają automatyczną obróbkę metalu i są odpowiednie również dla małych i średnich zakładów rzemieślniczych. Skrót CNC oznacza skomputeryzowane sterowanie numeryczne. Sterowanie tymi maszynami odbywa się za pomocą programu za pośrednictwem komputera. W ten sposób maszyny CNC mogą automatycznie wykonywać wszystkie prace związane z obróbką metali, nawet jeśli chodzi o skomplikowane kształty. Oprócz maszyn ślusarskich ważne są również prasy krawędziowe do obróbki metalu, wiertarki do obróbki metalu i tokarki do obróbki metalu i ślusarstwa.

Jak działa sterowanie CNC?

Sterowanie CNC wymaga systemu CAM i programu CAD. System CAM to oprogramowanie, które opracowuje kod dla sterowania CNC na podstawie informacji zawartych w programie CAD. Program CAD tworzy na komputerze geometryczny model obrabianego przedmiotu, który można modyfikować na ekranie. Operator maszyny potrzebuje do tego masek wejściowych. Nowsze maszyny posiadają tzw. metodę teach-in, która wymaga mniejszego doświadczenia i treningu niż programowanie w warsztacie. Nowoczesne maszyny CNC pracują z więcej niż sześcioma osiami obróbczymi i pozwalają na automatyczną produkcję skomplikowanych części.

Jakie są zalety maszyn ze sterowaniem CNC?

Obrabiarki CNC ze sterowaniem oszczędzają przede wszystkim kosztowną robociznę. Maszyny nie muszą być stale doglądane. Ponieważ maszyny CNC nawet integrują kontrolę jakości z przepływem pracy, czyli PLC-programowalny sterownik logiczny, który jest ważny w procesie produkcji. Łączy on sterowanie ruchem, CNC wraz z maszyną. Sterownik PLC jest zazwyczaj programem napisanym przez producenta. Zapewnia płynne działanie trybów pracy maszyny poprzez regulację dopływu chłodziwa i smarowania, jak również funkcjonowanie bramek bezpieczeństwa i innych zespołów. Oprócz pracy, maszyny CNC dostarczają części metalowe, których produkcja jest wolna od błędów ludzkich. Jednak systemy komputerowe mogą również ulegać sporadycznym awariom. Maszyny CNC do obróbki metalu są dostępne jako centra obróbcze, frezarki, tokarki i frezarki portalowe.

Obrabiarki cnc charakteryzuje produkowanie precyzyjnych części maszyn z różnych stopów metali, aluminium i mosiądzu, a także większe elementy, które znajdują zastosowanie w różnych Procesy obróbki metali, takie jak toczenie, frezowanie, wiercenie, szlifowanie czy gwintowanie, wymagają analizy głównych wymagań stawianych produkowanym elementom. Jest to niezbędny etap produkcji, który pozwala spełnić oczekiwania klientów pod względem jakości, ceny i czasu realizacji usługi.