narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

Lifestyle

Pomiary kamerą termowizyjną – dlaczego warto je zlecić?

Wysokie rachunki za ogrzewanie spędzają sen z powiek wielu osobom. Przyczyną może być usterka instalacji grzewczej, nieprawidłowo wykonana warstwa izolacyjna, nieszczelność okien i drzwi. Aby dowiedzieć się, jakimi kanałami ciepło ucieka z domu, warto zlecić badania termowizyjne i wilgotnościowe. To bardzo dobre rozwiązanie, które wykryje wszelkie nieprawidłowości, wpływające negatywnie na komfort cieplny. Dlaczego warto zlecić pomiary kamerą termowizyjną? Jakie takie rozwiązanie niesie korzyści? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Kamera termowizyjna — najlepszy sposób na wykrycie mostków termicznych

Mostki termiczne to wszystkie miejsca, z których ciepło ucieka z domu. Aby dowiedzieć się, gdzie one występują i wyeliminować problem, należy zlecić badania kamerą termowizyjną. To specjalistyczne urządzenie, które działa na podczerwień i jest niebywale skuteczną metodą diagnostyki. Dużym plusem kamery termowizyjnej jest szybkość prześwietlania i wykrywania występujących mostków termicznych w całej konstrukcji budynku, co ma ogromne znaczenie dla zwiększenia komfortu cieplnego wszystkich jego mieszkańców.

Kamera termowizyjna — jakie są korzyści z jej zastosowania?

Wykorzystanie kamery termowizyjnej niesie sporo korzyści. Szybkie wykrycie mostków termicznych pozwala na naprawę wadliwej izolacyjności termicznej wszystkich elementów konstrukcyjnych budynku, takich jak stolarka okienna i drzwiowa, poddasze, ściany i fundamenty, instalacje sanitarne i grzewcze. Dzięki pomiarom można przedsięwziąć odpowiednie kroki, prowadzące do usunięcia wszelkich usterek, powodujących straty ciepła. Zlikwidowanie mostków termicznych pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie i zlikwidować wilgoć w budynku, co wpływa pozytywnie na rachunek ekonomiczny gospodarstwa domowego i komfort użytkowania obiektu. 

Pomiary kamerą termowizyjną — profesjonalna usługa dla każdego

Najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalistycznej firmy, która dysponuje odpowiednim sprzętem i ma doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju usług. Bardzo dobrym wyborem jest firma inżynierska Renoma Bud, ponieważ dysponuje profesjonalną kamerą termowizyjna marki FLIR, która postawi szybką diagnostykę budynku i wskaże wszystkie miejsca występowania mostków termicznych. Z oferty mogą skorzystać mieszkańcy domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, firmy oraz biura.

Pomiary kamerą termowizyjną to najlepsze rozwiązanie dla każdego inwestora. Fachowa ocena stanu izolacji termicznej uchroni go bowiem przed wieloma problemami w przyszłości.