narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

Projekty domów
Dom i Ogród

Projekty domów z wejściem od południa od MURATORA

Nasza działka posiada wjazd od południa? W tej sytuacji koniecznie zapoznajmy się z projektami gotowymi na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-z-wejsciem-od-poludnia/. Czekają tam na nas najlepsze gotowe projekty dedykowane na nieco nieszablonowe posesje, które pozwolą maksymalnie wykorzystać atuty takiego położenia. Ich metraż rozpoczyna się już od nieco ponad 20 m2, umożliwiając realizację przedsięwzięcia budowlanego nawet najbardziej oszczędnym inwestorom. Z kolei osoby, którym zależy na stworzeniu iście luksusowych warunków, znajdą tutaj projekty domów z wejściem od południa o powierzchni sięgającej nawet 850 m2. W ofercie MURATORA nie zabrakło również najpopularniejszych rozwiązań o metrażu oscylującym w granicach 100-150 m2, wybieranych często przez rodziny 2+1 lub 2+2. Poszczególne projekty – prócz wielkości wnętrza – różnią się także liczbą kondygnacji czy geometrią zadaszenia. Są one przy tym utrzymane w różnorodnych stylach, trafiając w gust zarówno zwolenników nowoczesności, jak i miłośników tradycji.

Układ wnętrza w domach z wejściem od południa

Wybierając projekt domu z wejściem od południa, nie musimy martwić się o dostosowanie układu jego wnętrz do kierunków świata. W takim budynku strefa dzienna znajduje się najczęściej od strony południowej, przy frontowej ścianie. Dzięki temu jest ona optymalnie rozjaśniona i w naturalny sposób dogrzana promieniami słonecznymi. Pozwala nam także łatwiej wprowadzić gości bezpośrednio do reprezentacyjnego pomieszczenia – salonu. Sąsiadująca z nim kuchnia może zostać zlokalizowana od południa lub północy, natomiast sypialnie – od północnego wschodu bądź wschodu. Jeżeli zdecydowaliśmy się na dom z poddaszem bądź piętrowy, strefa nocna będzie zazwyczaj zaprojektowana na wyższej kondygnacji, a z okien pokoi będziemy posiadać widok na wszystkie cztery strony świata.

Zalety projektów domów z wejściem od południa

Projekty domów z wejściem od południa to propozycja posiadająca wiele zalet. Po pierwsze – gwarantuje funkcjonalny i wygodny układ pomieszczeń, który pozwala do maksimum wykorzystać atuty nieco nietypowego położenia budynku. Po drugie – salon zlokalizowany przy wejściu umożliwi komfortowe przyjmowanie gości, a sypialnie umieszczone od wschodu sprawią, że będziemy łatwiej budzić się w promieniach porannego słońca. Po trzecie – strefa dzienna zaprojektowana od południa pozwoli nam na efektywne wykorzystanie energii słonecznej. Przełoży się to na zmniejszenie wysokości rachunków za ogrzewanie czy oświetlenie pomieszczeń. Po czwarte – umieszczając dom w głębi posesji, możemy stworzyć przed nim reprezentacyjny ogród, który korzystnie wpłynie na estetykę całego terenu.

Nasza działka posiada wjazd od południa? Choć takie położenie jest nieco nietypowe, nie wyklucza ono możliwości stworzenia praktycznej i komfortowej przestrzeni do życia. Wystarczy, że sięgniemy po odpowiedni projekt domu – dedykowany na posesje z wejściem od strony południowej. Dzięki niemu z łatwością zaaranżujemy wygodne, rozjaśnione i ciepłe wnętrza, które przypadną do gustu każdemu domownikowi i zachwycą odwiedzających gości.

Zdjęcie: Projekt M245 – Trafna decyzja (etap II) z kolekcji Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Tekst sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl