narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

co warto wiedzieć o wewnętrznych okiennicach!
Lifestyle

Wszystko, co warto wiedzieć o wewnętrznych okiennicach!

Kto powiedział, że przed światłem słonecznym mogą nas chronić tylko ciężkie zasłony lub rolety? Zamiast sięgać po tradycyjne na rynku rozwiązania, możemy zamontować w naszych oknach okiennice wewnętrzne.

Jeszcze do niedawna okiennice wewnętrzne lub zewnętrzne z reguły kojarzyły nam się głównie z wakacjami we Włoszech lub domami na plaży z amerykańskich seriali. Wraz z modą na duże okna w domach i mieszkaniach, coraz częściej pojawiają się też w naszym, miejskim otoczeniu.

Ekologia i elegancja

Na rynku mamy coraz większy wybór okiennic wewnętrznych, zwanych też z języka angielskiego, shuttersami. Różnią się one materiałem wykonania, dostępnością kolorów i kształtów. Wśród tych, na które warto zwrócić uwagę, są okiennice od polskiego producenta z fabryki Wielkopolanka. Jeśli chodzi o okiennice wewnętrzne, producent ten oferuje modele drewniane, które występują w trzech rodzajach:

  • jako okiennice
  • jako okiennice składane
  • jako okiennice przesuwane.

Takie okiennice z powodzeniem sprawdzą się zarówno w sypialni, salonie, jak również w łazience czy kuchni. Z łatwością dostosujemy też ich kształt i wielkość do parametrów naszych okien.

Korzyści bez kompromisów

Drewniane okiennice wewnętrzne to idealne rozwiązanie dla osób, dla których ważne jest bezpieczeństwo oraz lubią chronić swoją prywatność przed oczami wścibskich sąsiadów, a przy tym cenią sobie rozwiązania stylowe i eleganckie. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, sprawdźmy, z czego są wykonane oraz czy ich konstrukcja jest trwała i odporna np. na działanie światła.

Jakość na lata

Naszym pierwszym wyborem powinny być okiennice drewniane. Najtrwalsze są wykonane z wysokiej jakości drewna olchowego lub meranti, które pokrywa się dodatkową powłoką impregnatu. Pozwala ona drewnu oddychać, jednocześnie chroniąc je przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego i promieniowania UV. Jeśli chodzi o drewniane okiennice wewnętrzne, producent Wielkopolanka oferuje takie składające się z szeregu ułożonych poziomo lameli. Elementy te są ruchome, dzięki czemu sami możemy regulować kąt ich nachylenia i dostosować poziom naświetlenia pomieszczenia do naszych indywidualnych preferencji. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie także dlatego, że przez cały czas zachowujemy stałą wymianę powietrza. Okiennice dostaniemy w szesnastu kolorach lazurowych oraz pełnej palecie RAL. Tak szeroka gama kolorystyczna na pewno ułatwi dobór właściwego wykończenia, a okiennice będą stanowiły idealne uzupełnienie do istniejącej już aranżacji przestrzeni. Nasze okna możemy też ozdobić, wieszając w nich dodatkowo firankę czy np. ozdobę, jak popularne dzwonki. Nada to naszemu wnętrzu indywidualnego stylu i szyku.