narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

Wygodne obuwie BHP
Porady

Wygodne obuwie BHP, czyli buty robocze z metalowym noskiem

Obuwie BHP ma zapewnić pracownikowi bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy, ale sprawdzi się również w trakcie zajęć wykonywanych w ogrodzie lub w warsztacie samochodowym. Obuwie robocze zostało zaprojektowane tak, aby chronić najbardziej newralgiczne części stóp, czyli śródstopie. Tę ochronę zapewniają metalowe lub kompozytowe noski. Utwardzone noski zapobiegają przecięciu skóry lub zmiażdżeniu kości, jeśli dojdzie do wypadku w trakcie pracy. To jednak niejedyna funkcja butów roboczych z metalowym noskiem.

Damskie i męskie buty robocze z metalowym noskiem

Buty dla pracowników dostępne są w wielu modelach – wyróżnia się obuwie przeznaczone do pracy w chłodnych warunków lub w czasie lata. W przypadku pracy w cieplejsze dni poleca się sandały robocze. To obuwie jest lekkie, przewiewne i wygodne, ogranicza pocenie się stopy, ponieważ zapewnia dobrą wentylację. Dobrej jakości buty robocze z metalowym noskiem wykonane są z naturalnego materiału, czyli ze skóry. Skóra jest bardzo wytrzymałym surowcem, ale również jest przyjemna w dotyku i nie obciera skóry.

Praca w warunkach chłodnych wymaga zastosowania ocieplanego obuwia. Robocze buty do pracy w mroźniach są zwykle ocieplane. Dzięki temu pozwalają zachować komfort termiczny, nawet podczas pracy w ujemnych temperaturach. Takie obuwie jest zwykle masywniejsze i cięższe niż zwykłe buty robocze. Zimowe buty robocze z metalowym noskiem powinny zapewniać też nieco lepszą przyczepność do podłoża. Antypoślizgowe podeszwy gwarantują pracownikom dużą stabilizację, nawet na śliskiej powierzchni.

Obuwie robocze do pracy w trudnych warunkach

Wśród butów roboczych z metalowym noskiem znajdują się modele, które zapewniają ochronę przed substancjami chemicznymi, które mogą być używane w zakładzie pracy. Zwykle są to różnego rodzaju farby, odczynniki chemiczne oraz smary. Podeszwy w takim obuwiu są wykonane z materiałów, które nie reagują z daną substancją chemiczną i zapobiegają poślizgnięciu się na posadzce. Podeszwa w butach roboczych z metalowym noskiem powinna być odporna również na uszkodzenia. To bardzo ważne dla osób, które pracują np. na budowie.

Wytrzymała podeszwa nie ulega przebiciu, jeśli pracownik stanie na ostry przedmioty, np. na wystające z desek gwoździe. Takie obuwie warto mieć w stolarni lub w swoim warsztacie. Niektóre modele obuwia roboczego stabilizują kostki, dzięki temu chronią newralgiczne miejsca i zapobiegają kontuzjom w miejscu pracy. Wysokiej jakości buty robocze z metalowym noskiem to produkt, który posłuży przez lata.