narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

wyposażenie warsztatu
Warsztat

Co dokładnie składa się na wyposażenie warsztatu samochodowego?

Osoby, które są właścicielami warsztatu samochodowego lub mają w planach uruchomienie działalności gospodarczej muszą przede wszystkim wiedzieć, jakie aspekty będą decydowały nie tylko i wyłącznie o sukcesie, ale również opłacalności działalności gospodarczej. Bardzo istotne znaczenie mają nie tylko i wyłącznie wiedza i doświadczenie, ale również wyposażenie warsztatu samochodowego.

Meble warsztatowe

Warsztat samochodowy powinien być wyposażony w bardzo wysokiej jakości meble warsztatowe, które będą charakteryzowały się nie tylko wytrzymałością, ale również odpornością na różnego rodzaju uderzenia. Nie można oczywiście zapomnieć o tym, aby serwis mechaniki był wyposażony w wózki warsztatowe czy stoły. Wspomniane wózki będą bowiem gwarantowały bardzo swobodne przewożenie określonych narzędzi. Rekomendowane jest oczywiście zaopatrzenie się w meble, które będą posiadały dodatkowe zabezpieczenia.

Klucze oraz inne narzędzia ręczne do warsztatu samochodowego

W warsztacie muszą znajdować się najbardziej podstawowe narzędzia pozwalające na wykonywanie zdecydowanej większości prac. Warto wiedzieć, że najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w kilka zestawów w formie skrzynki czy walizki. Ponadto podczas kompletowania wyposażenia należy postawić na bardzo wysokiej jakości klucze płasko-oczkowe, nasadowe, szczypce, śrubokręty czy zestawy kluczy imbusowych.

Narzędzia przeznaczone do prac związanych z serwisem zawieszenia, a także układu hamulcowego

Warsztat samochodowy powinien posiadać dźwig tłokowy lub podnośnik hydrauliczny typu żaba. Pozwala bowiem nie tylko na bardzo sprawne, ale również bezpieczne unoszenie samochodu. Godny uwagi jest fakt, że do zdecydowanej większości pojazdów osobowych sprawdzi się żaba do 2 ton. Z kolei unoszenie samochodów dostawczych będzie w stanie zagwarantować podnośnik hydrauliczny do 2,5 lub 3 ton. Część warsztatów samochodowych podejmuje nawet decyzję o dokupieniu dźwigu, który będzie w stanie podnieść pojazd do 50 ton.

Warto wiedzieć, że doskonałym uzupełnieniem dla podnośników hydraulicznych mogą być kobyłki. Można bowiem bez żadnego problemu postawić na nich samochód na czas napraw dotyczących wymiany tarcz hamulcowych czy amortyzatorów.

Warsztat samochodowy powinien być także wyposażony w ściągacz do sprężyn, ściągacz do tarcz i bębnów, ściągacz do łożysk kół.

Sprzęt diagnostyczny

Warto wiedzieć, że diagnostyka w najprostszym możliwym ujęciu polega na określeniu stanu faktycznego danego pojazdu, a także zakwalifikowaniu go do poszczególnych napraw. Warsztat samochodowy powinien zatem posiadać odpowiedni sprzęt przeznaczony do diagnostyki.

Rekomendowane jest zatem zaopatrzenie się w: testery akumulatorów, urządzenia do analizy spalin, urządzenia do badania układów napędowych, urządzenia przeznaczone do kontroli oraz ustawiania świateł, mikrometry, szczelinomierze, suwmiarki, średnicówki. Bardzo istotne znaczenie będą miały także specjalne przyrządy niezbędne do kontroli, a także regulacji geometrii zawieszenia samochodowego.