narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

dobry klej do metalu
Warsztat

Jak wybrać dobry klej do metalu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do połączenia metalowych powierzchni nie jest konieczne nitowanie czy spawanie. Wystarczy zaopatrzyć się w bardzo dobry klej do metalu. Godny uwagi jest również fakt, że wspomniany produkt może przydać się także do połączenia podłoża metalowego z innymi materiałami. Czym dokładnie należy się zatem sugerować przy wyborze odpowiedniego kleju?

Klej do łączenia metali

Należy mieć świadomość, że w przypadku łączenia metali z innymi metalami w zdecydowanej większości przypadków stosuje się kleje epoksydowe. Warto bowiem wiedzieć, że na tle innych produktów wyróżnia je nie tylko stosunkowo długi czas schnięcia, ale również specyficzny zapach. Użytkownik może liczyć na bardzo trwałe i wytrzymałe połączenie.

Klej do metalu i plastiku

W celu połączenie metali z plastikiem konieczne jest zastosowanie kleju, który będzie w stanie stworzyć nie tylko i wyłącznie elastyczną, ale również trwałą spoinę. Jaki klej do plastiku i metalu będzie zatem zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem? Warto postawić na klej na bazie poliuretanu.

Godny uwagi jest fakt, że wspomniany produkt nie tylko i wyłącznie tworzy właściwą spoinę, ale również gwarantuje jej trwałość w zróżnicowanych warunkach. Wspomniany klej wykazuje się odpornością na wahania temperatur czy opady atmosferyczne.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniane czynniki będą oddziaływały na czas zasychania kleju, jednak w żaden sposób nie będą w stanie przesądzić o ostatecznym rezultacie. Warto wiedzieć, że w przypadku tworzyw sztucznych i metali wykorzystywane są kleje poliakrylowe. Jedną z najczęściej wymienianych zalet tego rodzaju klejów jest fakt, że spoina błyskawicznie zastyga.

Klej do metalu i drewna

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz częściej spotykanym połączeniem jest metal i drewno. Jaki klej będzie najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji? Warto postawić przede wszystkim na dwuskładnikowy klej epoksydowy. Należy mieć świadomość, że jest to bardzo uniwersalny produkt, który można bez żadnego problemu stosować nie tylko i wyłącznie na chropowate, ale również gładkie powierzchnie. Można również zdecydować się na użycie klejów polimerowych.

Klej do metalu przewodzący ciepło

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w dwuskładnikowy klej epoksydowy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki bardzo istotnym właściwościom przewodzenia ciepła można bez żadnego problemu wykonać trwałe połączenia między takimi elementami elektronicznymi, jak radiatory czy procesory, tyrystrory.