narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

apartamenty inwestycyjne
Nieruchomości

Jak wybrać dochodowy apartament inwestycyjny?

Inwestowanie w nieruchomości od dawna uważane jest za dobry sposób zabezpieczenia na przyszłość. Mieszkania na wynajem to jedna z najpopularniejszych gałęzi nieruchomości. Ciekawą propozycją, która jakiś czas temu pojawiła się dla inwestorów, są apartamenty na wynajem. Co trzeba wiedzieć, by kupić dochodowy apartament inwestycyjny?

Standard ma znaczenie

Mieszkania inwestycyjne kupowane są w starszych blokach, na osiedlach, które budowane były w latach 80 – tych lub 90- tych. Jest to normalne zjawisko. Decydując się na zakup apartamentu inwestycyjnego nie można pozwolić sobie na zakup nieruchomości, która ma standard zbliżony do ogólnie przyjętych norm. Klient poszukujący apartamentu na wynajem oczekuje, że mieszkanie będzie elegancki, gustowne i wyposażone pond normę.

Apartamenty inwestycyjne właśnie wysokim standardem wykończenia zachęcają wynajmujących do skorzystania z oferty. Trzeba jednak pamiętać, że apartamenty inwestycyjne powinny być zlokalizowane ciekawych, nowoczesnych budynkach, których standard jest podwyższony. Co to znaczy?

Prestiżowa lokalizacja to jeden z zasadniczych elementów, na które należy zwrócić uwagę kupując apartamenty inwestycyjne. Budynek musi mieć eleganckie i gustowne wykończenie. Bardzo ważna jest ochrona w budynku oraz wyposażenie dodatkowe, na które może liczyć wynajmujący. Strefa fitness, basen czy siłownia na pewno bardzo pozytywnie wpłyną na odbiór nieruchomości przez przyszłych klientów.

Lokalizacja – prestiżowy adres

Nie bez przyczyny specjaliści rynku nieruchomości jako jedną z największych zalet (lub wad) podają lokalizację nieruchomości. W przypadku apartamentów inwestycyjnych ma ona jeszcze większe znaczenie.

Wynajem krótkoterminowy apartamentów inwestycyjnych nie jest łatwym zdaniem. Warto zachęcić najemcę ciekawą lokalizacją, która będzie dodatkowym atutem pozwalającym na zdystansowanie konkurencji.

Apartamenty inwestycyjne dla turystów są bardzo ciekawą ofertą, ale należy zwrócić uwagę, by lokal znajdował się w atrakcyjnym miejscu. Starówka, piękny widok na zabytkową część miasta czy łatwy dojazd do atrakcji turystycznych to niewątpliwe atuty nieruchomości.

Bardzo ważna jest również lokalizacja apartamentu inwestycyjnego w budynku. Wystawa okien czy widok z okna to również ma znaczenie.

Oferta wynajmu nieruchomości, gdy zaznaczamy, że lokal jest „apartamentem” zobowiązuje. Klienci liczą na standard odbiegający od przeciętnego. Warto o tym pamiętać poszukując nieruchomości inwestycyjnych i z dużą uwagą przeanalizować, czy mieszkanie ma wszystkie te cechy, którymi charakteryzuje się apartament.